החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

משפרים תשתיות ומחזקים את כלכלה המקומית: הכול על התחדשות עירונית בתל אביב

הנושא של התחדשות עירונית בתל אביב הוא אחד מהנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות, וזאת קשה לעובדיה תל אביב נחשבת לעיר מתקדמת מאוד מבחינת פיתוח של תשתיות וחיזוק של כלכלה אשר הפכה את תל אביב לעיר מרכזית וחשובה מאוד במרקם הישראלי ואפילו הבינלאומי. למעשה, הנושא של התחדשות עירונית הוא בעל משמעות עבור כל אזרח במדינת ישראל ובייחוד בעבור תושבי העיר אשר יכולים במסגרת הזו לשפר את איכות החיים, כל זאת בזכות תוכניות רבות העוסקות בתחום הזה. מה חשוב לדעת אודות התחדשות עירונית בעיר? להלן הפרטים.

התחדשות עירונית בתל אביב – כל מה שצריך לדעת

תל אביב נחשבת לאחת מהערים המתקדמות ביותר בכל הקשור ל קידום של תוכניות מתאר בתחום של התחדשות עירונית כאשר העירייה הגדירה את זכויות הבנייה ברובעים שונים בנוסף למיצוי של פוטנציאל של תוספת בנייה באזורים שונים בעיר, לכן ממרכז העיר ועד לדרום העיר. מדיניות של התחדשות עירונית בתל אביב נועדה לשפר את פני העיר, הן מבחינת תשתיות והן מבחינת חיזוק הכלכלה המקומית, כאשר דגש נוסף נוגע לשיפור של איכות החיים של תושבים, כל זאת בעקבות פרויקטים אשר נועדו לשפץ או להרוס את הבניינים הישנים, ובמקום זה לבנות בניינים חדשים עם ריאות ירוקות וכן חשיבה על המרקם העירוני והשכונתי.

על כן, מקדמת העיירה בשיתוף משרד השיכון והבינוי וכן יזמים התחדשות אשר מבוססת על אישור בוועדת הבנייה המקומית והאזורית תוכנית פינוי בינוי לצד תמ"א 38 לחיזוק מבנים, כאשר מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור התושבים לא רק לשפר את סביבת החיים, אלא גם להגדיל את ערך הנכס. כידוע, תל אביב היא העיר המבוקשת ביותר למגורים בעבור צעירים כמו גם משפחות במדינת ישראל, ועל כן קידום של תוכניות כמו התחדשות היא בעלת השפעה דרמטית על היכולת לבסס את כוחה של העיר, ולהתאים אותה לעידן המודרני.

 

 

הליך התחדשות בהתאם לתנאים הייחודים של העירייה

הליך של התחדשות עירונית הוא הליך מורכב אשר כרוך בלא מעט בירוקרטיה. העירייה היא זו שמנהלת את הפרויקטים באמצעות פיקוח, כאשר עיריית העיר תל אביב היא זו שקובעת את התנאים, החל מקבלת רישיונות בעבור יזמים לביצוע של ההליך באופן היעיל ומהיר ביותר ועד לשמירה על הצביון הייחודי של העיר המבוסס על שימור מבנים היסטוריים, החלפת ושיפור תשתיות לצד הגדלת עתודות הבנייה. שימת הדגש של העירייה היא להגן לשמור על אזורים וכן ליצור אחדות מבחינה אדריכלית, ועל כן הליך של התחדשות עירונית נועד לא רק לחדש את העיר, אלא גם לטפל בנושאים חשובים, כמו למשל מצוקת הדיור וכן חיזוק העוצמה הכלכלית של עיר מודרנית ומפותחת כמו תל אביב.

לסיכום

התחדשות עירונית היא בעלת השפעה דרמטית על הצביון של העיר, כמו גם על היכולת להתגבר על בעיות אשר כוללות בין היתר חיזוק של מבנים אשר נמצאים בסכנת קריסה, חיזוק בעלי העסקים על ידי שיפור המרקם העירוני וכן יצירה של מהלך אשר נועד ליצור אחידות. הוועדה המקומית לצד הוועדה המחוזית וכן משרד השיכון מקדמים שורה של פרויקטים בעיר אשר עתידים לא רק לשנות את פני העיר, אלא גם לחזק  אותה ולקדם אותה לעבר עידן שבו ההתחדשות היא חלק בלתי נפרד מהתפתחות של עיר אשר הפכה למרכז עסקים, תרבות ובילוי ישראלי וגלובלי, כאשר לכל אורך הדרך מנהלת העירייה את הפרויקטים הללו ביד רמה, ותוך שימת דגש על פיקוח הדוק.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות