החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מרכז גרנות פועל למען תקשורת מקרבת בחברה הישראלית

מרכז גרנות הינו ארגון שפועל במטרה לשפר את איכות החיים של תושבי ארץ ישראל, בעזרת יצירת ערבות הדדית והבאה לתקשורת מקרבת בחברה הישראלית. לארגון מרכז גרנות מטרות רבות, פעילותיו נרחבות ושאיפותיו גבוהות. עליהן, ועוד, נפרט במאמר זה.

הקדמה על מרכז גרנות

ארגון מרכז גרנות פועל במטרה לשפר את איכות החיים שלנו – תושבי ארץ ישראל. זוהי מטרה אצילית וראויה להערצה, על כך אין ספק. במאמר זה נשאף לצייר תמונה מדוייק ומקיפה יותר על פעילות הארגון, שאיפותיו, דרכי הפעולה שלו ועוד. כאמונה בסיסית, הארגון מאמין בפעילות למען תקשורת מקרבת בחברה הישראלית – לפיה, תקשורת חמה וסדירה בין האוכלוסיות השונות המתגוררת בארץ תוביל למימוש חזונו.

מרכז גרנות למען תקשורת בחברה הישראלית

לפי התפיסה של עמותת מרכז גרנות, התקשורת בחברה הישראלית מתדרדרת כבר במשך שנים רבות – קיימים קרעים בחברה, ריחוק בין אוכלוסיות שונות, שיח מפולג, אלים וחירש ועוד מגוון בעיות בתקשורת המתנהלת בחברה הישראלית. בכדי לממש את חזון הארגון – עליו נרחיב בהמשך, צריך לפי תפיסתו, ליצור קודם שיח פתוח בקרב החברה ואינטראקציה תקשורתית סדירה ומכילה.

 

 

חזון מרכז גרנות

כבני אדם, אנחנו שואפים למציאות טובה יותר. החזון של מרכז גרנות סבור כי המפתח למציאות טובה יותר מבוסס בשיפור המצב החברתי, התקשורת והקרבה בחברה הישראלית. ההיגיון עובד ככה – כיום, מצב החברה בארץ מרוחק באופן קבוע. השיח לא עובד טוב, לאנשים לא אכפת מכל מי שהוא לא הם, יש ניכור מורגש וקרע שהולך וגדל. במצב כזה קטטוני קשה למצוא אור, ולכן אנשים לא שואפים לשפר את המציאות שלהם. במידה והמצב הפיזי, הנפשי והרוחני של תושבי ישראל ישתפר, הקהילות השונות יתפתחו והשיח יתחדש, גם הרצון של אזרחי המדינה לשפר את איכות חייהם ישוב. זהו החזון של מרכז גרנות.

פעילות מרכז גרנות למען תקשורת מקרבת בחברה הישראלית

מרכז גרנות מתמקד בפעילות ייחודית שמטרתה לשפר את התקשורת המקרבת בחברה הישראלית. הארגון מקיים מגוון פעילויות ותוכניות שמעוררות את העניין, הדיון והחיבור בין אנשים מקהילות שונות שמתגוררות בארץ ישראל. דרך יצירת פורומים, אירועים, סדנאות ופרויקטים משותפים, הארגון מעורר את המעורבות וההשתתפות של האוכלוסיות השונות ומקדם את תקשורת מקרבת במסגרת מקומית ולאומית.

חשיבות התקשורת המקרבת על פי מרכז גרנות

תקשורת מקרבת חשובה לחברה הישראלית ממספר סיבות מרכזיות. ראשית, התקשורת המקרבת מקנה לאנשים תחושת שייכות והבנה, ומסייעת בהפחתת הריבים וההפקרות בין הקהילות. בנוסף, התקשורת המקרבת מקימה גשרים של יצירתיות ושיתוף פעולה בין אנשים שונים, ומסייעת להעניק מענה לצרכים המשותפים שלהם במגוון תחומים כמו חינוך, בריאות, תרבות ועוד. לסיום, התקשורת המקרבת מסייעת לשמירה על זהות וייחוד תרבותי, מבטיחה שוויון זכויות ומקדמת ערבות הדדית בחברה הישראלית.

לסיכום

מרכז גרנות משקיע את מאמציו בפעילות משותפת ויצירת קשר בין האנשים השונים בחברה הישראלית. הארגון מאמין בשיפור התקשורת המקרבת ליצירת שינוי חיובי ומעמיק בחברה ומתעקש על יצירת פלטפורמות ומערכות שמקדמות דיאלוג, שיח ושיתוף פעולה. תוך שיפור התקשורת המקרבת וההבנה הבין-תרבותית, שואפת מרכז גרנות ליצור מציאות טובה יותר שבה אנשים מתרגשים לחיות, משתפים ופועלים יחד למען החברה והמערכת במלואה.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות