החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

עמותת עם אחד חרתה על דגלה סיוע לכל אדם הזקוק לתמיכה – והגיע הזמן שתכירו אותה

עמותת עם אחד היא עמותה חברתית הפועלת  מזה כשנים רבות בפריסה ארצית, מתוך מטרה לשנות את פני החברה הישראלית באמצעות קידום של ערכים בדמות ערבות הדדית, תמיכה וסיוע. כעמותה אשר חרתה על דגלה להעניק סיוע לכל אדם הזקוק לסיוע ללא קשר לגיל, מוצא או מקום מגורים, אין ספק כי מדובר בעמותה בעלת השפעה חיובית על המרקם החברתי במדינת ישראל. מה חשוב לדעת אודות הפעילות הענפה של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

עמותת עם אחד – כל מה שצריך  לדעת

את עמותת עם אחד הקימו קבוצה של מתנדבים שהחליטו לקדם עשייה חברתית במדינת ישראל, באמצעות יחידות סיוע. יחידות הסיוע פועלות בהתנדבות מלאה ותוך שימת דגש על סיוע לכל אזרח במדינה, כאשר היחידות הבולטות מונות בין היתר את היחידה למען קשישים. עם אחד מספקת מענה בעבור אוכלוסייה רגישה כמו זו, הן באמצעות הפעלה של מעוני יום והן באמצעות חשיפה לגירויים חברתיים שנועדו להפיג את הבדידות ואף לשפר את ההתמודדות אל מול מחלות, כמו למשל אלצהיימר. לצד זה, מעניקה היחידה גם סיוע למשפחות של קשישים אשר מתמודדים עם מחלות בהיבט הרפואי והרגשי, באופן שמצליח לא רק לקדם את מצבם של אוכלוסייה זו אלא גם לחזק את רוחם, מתוך הבנה כי מעטפת מקצועית כמו זו היא בעלת השפעה חיובית על החוסן הנפשי של קשישים. לצד זה, מפעילה העמותה יחידות סיוע התומכות במשפחות מעוטות יכולת המקבלות סיוע במסגרת של תלושי מזון וסלי מזון, לטובת מתן של ביטחון תזונתי.

הפעילות הנרחבת של העמותה מצליחה לא רק לקדם את המענה בעבור אוכלוסיות רבות במדינת ישראל, אלא גם לשנות את פני החברה, באמצעות עשייה חברתית המגיעה לידי ביטוי במסגרת של מענה המתבצע על ידי מתנדבים הפועלים מתוך תחושה של שליחות. בנוסף, עם אחד אינו מסתפק בתמיכה מיידית למשפחות במצוקה, אלא מתמקד גם בנושא של חלוקה של סלי מזון ואוכל לתינוקות, אלא המתנדבים מלווים את בני המשפחה בתמיכה נפשית ובהכשרה מקצועית בדגש על בני נוער, מתוך אמונה כי עתיד החברה הישראלית טמון בחינוך.

 

 

פרויקטים מיוחדים למען המשפחות

פרויקט ייחודי של ארגון עם אחד המתבצע בשיתוף פעולה מלא עם לשכת הרווחה כולל חלוקה של ערכות לתינוקות מיד לאחר הלידה. בערכה יש את כל מה שצריך לשבועות הראשונים עם הרך הנולד, כחלק מהבנה כי קבלת מענה במסגרת הזו היא בעלת השפעה חיובית על היכולת של משפחות להתארגן בימים ובשבועות הראשונים של היילוד. עמותת עם אחד פועלת בפריסה ארצית ומאמצת משפחות שנקלעו לחרפת רעב ואף דואגת לקידום של פרויקטים מיוחדים כדוגמת פרויקט בשעה טובה התומך במשפחות שנאלצות להתמודד עם מצב כלכלי לא פשוט, ובהתאם לכך אינן יכולות לדאוג למזון או ציוד איכותי בעבור התינוק. פעילות זו ממומנת על ידי קהל של תורמים אשר תומך בפעילות, ורואה בה כחלק משמעותי בחיזוק החברה הישראלית.

לסיכום

קידום של מענה חברתי במסגרת של פעילות התנדבותית כפי שהיא מתבצעת בעמותת עם אחד היא בעלת השפעה חיובית על החברה הישראלית. יחידות הסיוע פועלות בפריסה ארצית ומקפידות על מתן של מענה שנועד לסייע בעבור כל אזרח במדינת ישראל, ללא קשר למוצאו או לגילו. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל את כל הפרטים החשובים ביותר אודות הפעילות שנמשכת במלוא העוז, מתוך תשוקה אמיתית לעשייה חברתית.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות