החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מה אנחנו יודעים על מלווה לנהג חדש? הינה המדריך המלא

אם זה עתה הוצאת רישיון נהיגה אנחנו מאחלים לכם ראשית מזל טוב ושתיסעו בדרכים טובות. אז מה אתם יודעים על מלווה לנהג חדש, מי רשאי להיות מלווה ולכמה זמן תזדקקו לליווי הזה? כל התשובות לפניכם.

מי מוגדר כמלווה לנהג חדש בחוק?

כפי שאתם ודאי יודעים, לא כל אחד רשאי להיות מלווה לנהג חדש בחוק והוא צריך לעמוד בכמה תנאים על פי חוק. ראשית, מלווה לנהג חדש יכול להיות כזה שמלאו לו 24 שנים ובידיו רישיון נהיגה במשך 5 שנים לפחות. כמו כן, אם לנהג המלווה מלאו 30 שנים או יותר, הוא יוכל להסתפק בותק נהיגה של 3 שנים. כאן תוכלו לקרוא את כל מה שצריך לדעת על מלווה לנהג חדש ועל התנאים שבהם הוא צריך לעמוד על מנת לשמש כזה.

למה נהג חדש צריך מלווה?

נהגים חדשים הם נהגים חסרי ניסיון ומשום כך יכול להיות שיעשו יותר טעויות על הכביש ובכך יסכנו את עצמם ואת משתמשי הדרך. חשוב לציין שמדובר בהתחלה לא פשוטה בכלל, ברוב המקרים המציאות שאותה הנהגים החדשים פוגשים על הכביש היא מציאות שונה מזו שהם פגשו בשיעורי הנהיגה ולכן הם חייבים את העזרה של נהג ויתיק יותר מהם שכבר יש לו ניסיון בנהיגה בכבישי הארץ.

 

 

במהלך הנסיעה המלווה יוודא שהנהג הצעיר אכן שומר על חוקי התנועה ולא מבצע פעולות לא רצויות שיגרמו לו לסכן את עצמו ואת משתמשי הדרך. למשל, נהג מלווה יוכל להורות לנהג הצעיר שלא להיכנס לצומת עמוס ברכבים, גם אם יש לו רמזור ירוק. את הסיטואציה הזו לא תמיד פוגשים בשיעורי הנהיגה וזה כמובן מאד חשוב.

כמה זמן צריך שיהיה לנהג החדש מלווה?

הנהג הצעיר יצטרך מלווה קבוע לאורך כל שעות היממה במשך שלושת החודשים הראשונים שלו על הכביש. לאחר שלושה חודשים, הנהג הצעיר יזדקק לליווי רק בשעות הלילה, בין השעות תשע בערב ועד שש בבוקר. כאן חשוב לציין שהחוק הוא חוק חכם מאד שבא למנוע מצבים שבהם נהגים חדשים לא ינהגו בכלל בחצי השנה הראשונה לרישיון כדי להימנע מהצורך במלווה.

בתוך כך, החוק מגדיר מינימום של שעות נהיגה בתקופת הליווי שעומד על 50 שעות. כמובן שמאד קשה לאכוף את החוק הזה, אך התום התקופה הנהג הצעיר וכן המלווה יחתמו על הצהרה אישית שהליווי הושלם כמו שצריך ושהנהג יכול לצאת לדרך עצמאית על הכביש.

לסיכום

במאמר זה למדנו מי רשאי להיות מלווה לנהג צעיר, למה צריך מלווה ולכמה זמן דרוש שיהיה מלווה. חשוב לציין שתהליך הליווי נועד עבורכם הנהגים הצעירים על מנת להפוך אתכם לנהגים טובים ואחראים יותר.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות