החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

עמותת משאלות מסייעת להגשמת חלומותיהם של ילדים חולים – וכך היא עושה את זה

בשנת 2015 הוקמה עמותת משאלות ועד היום היא מצליחה לסייע לילדים המתמודדים מבחינה רפואית להגשים חלום. העמותה מתפעלת מערת מיוחד עבור כך וכדי להבין איך זה עובד, כדאי שתכירו אותו.

עמותת משאלות – קצת רקע

בשנת 2015 הקומה עמותת משאלות מתוך מטרה להכניס בילדים חולים תקווה ושמחה. כולנו יודעים כי ההחלמה הופכת ליעילה ומהירה יותר כאשר החולה הוא עם מצב רוח, אז איך זה עובד? היא מפעילה מספר מחלקות כאשר כל מחלקה אחראית בדרך אחרת לדאוג לשמחת הילדים החולים. המחלקה המפורסמת ביותר שאליה כל אחד יכול לתרום מכישוריו, היא מחלקת הגשמת משאלות.

תחומי הפעילות של העמותה

העמותה כוללת עד היום מגוון רחב של תחומי פעילות דרכם היא מסייעת לילדים חולים להתמודד בצורה טובה יותר עם המחלה או המצב הבריאותי איתו הם מתמודדים. לכל אחד יש חלום משלו. כאשר בן אדם לא חולם, מצבו הנפשי כבוי. כדי שהילדים החולים לא יפסיקו לחלום על ההחלמה וההקלה המיוחלת, הוקמה גם מחלקה להגשמת משאלות.

 

 עזרה לימודית לילדים חולים

ההתמודדות של ילדים חולים עם לימודי המסגרת החינוכית היא לא פשוטה. יש ילדים רבים הנאלצים להיעדר מבית הספר בגלל בדיקות וטיפולים, וכך נוצר פער לימודי המקשה עליהם את המשך חיי השגרה. בכדי להקל מעליהם, עמותת משאלות מסייעת בכך והקימה מחלקת המסייעת לילדים אלו מבחינה לימודית. את העזרה הלימודית מגישים מתנדבים בעלי ידע ולב ענק שפשוט אכפת להם מהאחר. יש ילדים שחולמים רק להיות בלימודים, בלי צורך ללכת לבדיקות ולהיעדר מהלימודים. העמותה מסייעת להם לצמצם פערים בסופו של דבר.

אירועים משמחים לילדים

צוות העמותה מארגן אחת לתקופה אירועים מעוררי תקווה ושמחה לילדים מתמודדים ולמשפחה שלהם. זו יכולה להיות מסיבת חנוכה, מסיבת פורים או סתם מסיבה עם פעילות שמחה המשחררת את הילד ומעוררת בו שמחה.

עידוד מחקרים רפואיים

צוות העמותה מאוד מעודד פיתוח מחקרים רפואיים העשויים להקל את סבלם של חולים רבים. כדי להיות שותפים בפיתוח מחקרים אלו, ניתן לתרום כספית לפעילות.

מוזיקה עם הנשמה

צוות העמותה שם דגש על פיתוח הכישרונות של הילדים החולים. ילדים המפתחים את כישרונותיהם, מרגישים יותר שמחה, מוטיבציה וכיף. וזו גם הסיבה בשלה בעמותה רואים צורך חשוב לפתח יכולות מוזיקה, נגינה ואומנות בקרב ילדים צעירים, בהתאם ליכולותיהם. בנוסף לכך ישנה מחלקה העוסקת בקידום ספורטיבי של ילדים.

הגשמת חלומות

מחלקה ייעודית הוקמה כדי להגשים לילדים חלומות. איך זה עובד? העמותה מתפעלת את אתר עמותת משאלות וכך כל ילד בעל התמודדות רפואית או הורים לילד כזה, יכולים בעמוד הייעודי באתר לרשום את משאלת בנם, בתוספת פרטים ליצירת קשר. פוסט מפורט נכתב עם הסבר על המשאלה הקיימת וכך הוא מתפרסם בעמוד המשאלות הממתינות להגשמה. צוות העמותה פועל להגשים אותם ולחפש את האנשים הנכונים לכך. כל אחד יכול להיכנס ולראות את המשאלות הממתינות להגשמה ואם יש לו דרך לתרום להגשמתן, הוא יכול ברגע אחד להפוך לשותף פעיל. כי בסופו של דבר, לכל אחד מאיתנו יש יכולות מהן הוא יכול לתרום. פעמים רבות היכולת שלי היא המשאלה של האחר, ואם אני יכול לתרום ולמלא את עצמי ואת האחר, למה לא לעשות זאת?

הפכו שותפים למיזם!

מיזם הגשמת חלומות צובר תאוצה בזכות עצמו. אין דבר מרגש כמו לראות ילד המתמודד בכל כך הרבה מישורים שמח לאחר הגשמת חלום. בתרומה כספית אתם הופכים לשותפים למיזם.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות