החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

לעמותת לב ונפש יש חזון אחד – לפעול למען ילדים ונוער מתמודדי נפש

פועלה של עמותת 'לב ונפש' מתמקד בסיוע לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים ומתמודדי נפש. ילדים אלו ומשפחותיהם זקוקים לתמיכה מתמדת, גם רפואית וגם נפשית ובנושאים אלו העמותה מסייעת ככל הניתן. העמותה פועלת כדי לשמח את הילדים והמשפחות המתמודדים עם מציאות קשה מנשוא, היא מכניסה לחייהם אור ושמחה וגם דואגת לחיזוק הקשר המשפחתי באמצעות ימי כיף ומחנות קיץ. אז הנה כל מה שחשוב שדעתו אודות 'לב ונפש' ומחלות נפש בקרב ילדים ונוער.

מהי מחלת נפש?

במקרים רבים הורים מתקשים לזהות מחלת נפש אצל ילדם. כתוצאה ילדים מתמודדי נפש שיכולים להפיק תועלת מטיפול אינם מקבלים את העזרה הדרושה להם, להלן הסבר אודות מחלת נפש בילדים ובנוער:

מחלת נפש, או הפרעה נפשית, מוגדרת כדפוסים או שינויים בחשיבה, בתחושה או בהתנהגות הגורמים למצוקה או משבשים את יכולתו של האדם לתפקד. הפרעות בריאות נפשיות אצל ילדים ונוער מתבטאת כעיכובים או שיבושים בפיתוח חשיבה, התנהגויות, מיומנויות חברתיות או ויסות רגשי התואמות לגיל. בעיות אלו מטרידות את הילדים ומשבשות את יכולתם לתפקד היטב בבית, בבית הספר או במצבים חברתיים.

 

 

חסמים לטיפול בהפרעות בריאות נפשיות בילדות

זה יכול להיות קשה להבין הפרעות בבריאות הנפש אצל ילדים מכיוון שהתפתחות ילדות נורמלית היא תהליך הכרוך בשינויים אישיותיים מסומים. בנוסף, הסימפטומים של ההפרעה הנפשית עשויים להשתנות בהתאם לגילו של הילד, וילדים עשויים שלא להיות מסוגלים להסביר איך הם מרגישים או מדוע הם מתנהגים בצורה מסוימת. יש גורמים נוספים אשר עשויים למנוע מהורים לפנות לטיפול בילד שכנראה מתמודד עם מחללות נפש. לדוגמה, הסטיגמות הקשות שיש על מחלות נפש, תופעות הלוואי ש התרופות, והאתגרים הלוגיסטיים בטיפול בילד עם מחלת נפש. ובדיוק כאן עמותת לב ונפש נכנסת!

מתוך מודעות שבעיה רגשית ונפשית עלולה להתפרץ במפתיע ללא כלל הכנה מוקדמת, ואז הורים פונים לאבחון של המחלה, ובהמשך סיעור מוחות עם צוות מקצועי כדי לקבוע את מדיניות הטיפול בילד. ברגעים הקשים האלו, העמותה מעניקה תמיכה לילד/ה ולמשפחה, בשביל מטרה זו היא הקימה חדר מיון ראשוני הנועד לתמיכה מדויקת במשפחות הנאלצות להתמודד עם הבשורה שיש להם ילד מתמודד נפש, בשורה לא קלה לא עבורם ובטח שלא עבורו. ברוב המקרים, מדובר בהתמודדות לכל החיים.

במסגרת חטיבת חדר המיון הראשוני של העמותה המשפחות מתקבלות, וחברי העמותה מלווים אותן בדיסקרטיות, תוך הבנה של המצב הנתון הרגיש במיוחד. חטיבה זו נקראת "בראשית", מתוך מקום של התחלות חדשות והרצון לבסס התחלה חדשה עם ילדיהם, לאחר האבחנה שלהם כמתמודדי נפש בצורה המקצועית והתומכת ביותר.

בנוסף, עמותת לב ונפש מציעה מגוון נוסף של פעילויות, כגון: מועדונית לילד המיוחד, מערך חילוק מזון, נופשונים, ימי כיף, מפעלי חוויה והבראה לילדים, חוגים, סדנאות יצירה, הפעלות לילדים חולים המתמודדים עם בעיות נפשיות ועוד.

בשורה התחתונה,

עמותת 'לב ונפש' עושה הכל כדי לעלות חיוך על פניהם של ילדים מתמודדי ונפש ושל משפחותיהם. מתנדביה עומדים איתנים מול האתגרים שבטיפול בילדים, הם מלווים אותם בסבלנות אין קץ ומעניקים להם כלים נפלאים לחיים. חשוב לציין כי העמותה נשענת על תרומות, לכן כל תרומה היא מבורכת, בעזרת התרומות העמותה יכולה להקדיש משאבים רבים שעוזרים לילדים המתמודדים עם בעיות נפשיות קשות, ולילדים בעלי צרכים מיוחדים. אז בין אם אתם תורמים, או רוצים להתנדב, העמותה תשמח לקבל כל עזרה אפשרית, הכל בשביל הילדים והנערים הללו שבאמת זקוקים לליווי ותמיכה!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות