החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

עולים על מדים: כל מה שצריך לדעת על הצו הראשון

אין ספק שהצו הראשון הוא יום גורלי עבורכם, ולכן הוא גם מרגש מאד. עולים על מדים בקרוב? כאן תקבלו את כל המידע על הצו הראשון, על המבחנים שתעברו ועל ההכנה שאנחנו ממליצים לכם לעשות לפני.

צו ראשון – מה זה בכלל?

צו הראשון הוא למעשה יום מיון שבמהלכו תעברו סדרה רחבה של מחנים ומבדקים. מטרתו של היום הארוך הזה הוא לאפשר לצה"ל לקבוע לאיזה תפקיד אתם הכי מתאימים. באמצעות המבדקים שתעברו, שעליהם נפרט בהמשך המאמר, הצבא יוכל לאסוף עליכם את כל הנתונים הרלוונטיים על מנת לייעד אתכם לתפקיד שאליו אתם הכי מתאימים. במהלך הצו הראשון צה"ל ירצה לדעת מה הפרופיל שלכם התעסוקתי שלכם, איזה תפקיד תוכלו לעשות הכי טוב ובאיזה תפקיד אתם תתרמו הכי הרבה.

למה הצו הראשון הוא יום חשוב?

הצו הראשון הוא יום מיון חד פעמי ומעטים הפעמים שבהן צה"ל אישר למגויסים לעבור אותו שוב במועד אחר. היום הזה יקבע מה תעשו בצה"ל ולא פחות חשוב מזה, יש לו גם השפעה אדירה על מה שתעשו אחרי השחרור שלכם מצה"ל. כפי שאתם יודעים, לא פעם החיילים שמשתחררים פונים לתפקיד תעסוקתי זהה באזרחות, כי פשוט חוטפים אותם אליו (כידוע, זה המצב במקרה של משוחררי יחידת 8200). לאור כל הנתונים הללו אתם ודאי מבינים שמדובר ביום גורלי ואתם צריכים להגיע אליו הכי מוכנים שאתם יכולים, אחרת אתם עלולים לעשות תפקיד שאתם פשוט לא תהיו שלמים איתו.

 

 

אילו מבחנים תעברו בצו הראשון?

במהלך הצו הראשון אתם תעברו מגוון רחב של מבחנים ומבדקים. אנחנו מדברים על מבחן מרכזי אחד, שהוא מבחן פסיכוטכני ממוחשב. במהלך המבחן הזה תעבדו מבדקים שונים על אנלוגיות מילוליות, אנלוגיות צורניות, חשיבה צורנית, מבחן ריכוז ודיוק ומבחן כמותי. בנוסף, תעברו ראיון אישי שיסייע לצה"ל להכיר אתכם לעומק ולהבין איזה תפקיד מתאים לכם יותר מכל.

כמובן שבמהלך הצו הראשון תעברו בדיקות רפואיות שיעזרו לצה"ל לקבוע את הפרופיל הרפואי שלכם. בשורה התחתונה, זה הנתון שיקבע האם אתם מיועדים לשירות קרבי או לשירות בתור תומכי לחימה. כפי שאתם מבינים מדובר ביום חשוב מאד ולכן נרצה להסביר כעת כיצד תוכלו להכין את עצמכם ליום הגורלי הזה.

כך תכינו את עצמכם לצו הראשון

כיום יש מגוון רחב של כלים שבאמצעותם תוכלו להתכונן ליום של הצו הראשון. תוכלו כמובן להכין את עצמכם באופן עצמאי, אם אתם מכירים לעומק את המבדקים שאתם הולכים לעבור. במידה ולא, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לקחת קורס מקוון שיכין אתכם לצו הראשון. מדובר בקורס שכולל מבחני דמה לכל המבדקים שאתם הולכים לעבור בצו הראשון.

מעבר למבחנים שתעברו, אתם צריכים להכין את עצמכם כמו שצריך לראיון האישי. לראיון הזה יש משמעות מכרעת בכל הקשור לרושם שצה"ל יקבל מכם והוא ישפיע מאד על התפקיד שהוא ייעד לכם. לכן, הקפידו להגיע מוכנים מבחינה מנטלית. אם תתרגשו יתר על המידה אתם עלולים שלא להביא את היכולות שלכם לידי ביטוי בצורה המקסימלית. חשוב לציין, הקפידו לישון היטב בלילה שלפני הצו הראשון. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה שהעתיד שלכם בצבא יעמוד בסכנה בגלל שילוב של עייפות והתרגשות יתר לפני.

לסיכום, אין ספק שהצו הראשון הוא יום גורלי מאד עבור מי מכם שעולה בקרוב על מדים. לכן, אנחנו ממליצים לכם להתכונן כמו שצריך ליום הזה ולעשות את כל ההכנות על מנת להביא את היכולות שלכם לידי ביטוי.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות