החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מערכת סולארית ביתית: השקעה חד פעמית שתכניס לכם כסף, ולא מעט

בשנים האחרונות הביקוש למערכות עם פאנלים סולאריים הפך לגדול מאד, במיוחד בקרב כאלה שגרים בבית פרטי ויכולים לנצל את המקום שיש להם על הגג. מה זה מערכת עם פאנלים סולאריים ולה כדאי לכם להתקין אותה? כל התשובות לפניכם.

מה זה מערכת עם פאנלים סולאריים?

מערכת סולארית היא מערכת שעובדת באמצעות טכנולוגיה שמאפשרת לנצל את משאבי הטבע. הרכיב המרכזי במערכת הזו הוא הפאנל הסולארי, שתפקיד לאגור את האנרגיה של השמש ולהפוך אותה לכזו שבאמצעותה ניתן להפיק חשמל לשימושים שונים בבית.

בנוסף, למערכת הזו יש רכיב שנקרא ממיר, שהתפייד שלו הוא להיות אמון על המרת אנרגיית השמש לחשמל. רכיב נוסף שהוא מונה החשמל יסייע לכם לעקוב אחר הפעילות של המערכת, כמה חשמל ייצרתם בפועל, בכמה השתמשתם בפועל, האם ייצרתם עודף חשמל ועוד.

בשנים האחרונות המערכת הסולארית הפכה לנפוצה מאד במיוחד בקרב אנשים שגרים בבתים פרטיים. אם תלכו ברחוב ותסתכלו על גגות הבתים הפרטיים, תוכלו לראות לא מעט גגות שעליהם מותקנים פאנלים כאלה. שימו לב שאנחנו לא מתכוונים לקולט השמש שמותקן לצידו של הדוד, אלא לפאנלים עצמאיים וגדולים יותר.

 

 

למה כדאי להתקין פאנלים סולאריים על גג בית פרטי?

בראש ובראשונה המערכת הסולארית הזו מסייעת לכם לבטל את התלות בחברת החשמל. מה זה אומר בפועל? שאתם הופכים ליצרני חשמל של ממש ולא זקוקים לתלות בחברת החשמל שתספק לכם אותו. בתוך כך, החיים שלכם הופכים כמובן לנוחים ועצמאיים יותר.

בנוסף, המערכת הזו חוסכת לכם לא מעט כסף, מכיוון שאתם אלה שמייצרים את החשמל עבור עצמכם. ככל שתוכלו לנצל את אנרגיית השמש נכון, כך התשלום שתצטרכו לשלם לחברת החשמל עבור החשמל שהיא מספקת לכם יהיה קטן יותר, שזה יתרון משמעותי כמובן.

כמו כן, מדובר במערכת שלא מאפשרת לכם רק לחסוך כסף, אלא גם להחזיר את ההשקעה בה ולהרוויח לא מעט כסף. בסיכומו של דבר, בכל חודש שבו תייצרו יותר חשמל מהכמות שבה תשתמשו, חברת החשמל תזכה אתכם בגינו. בתוך כך, אתם למעשה מוכרים לחברת החשמל את החשמל שאתם לא צריכים ומרוויחים עליו לא מעט. בתוך כך, מדובר במערכת שלא מהווה עבורכם סיון כלכלי והיא מאד בטוחה במובן הזה.

חשוב לציין – מדובר במערכת ידידותית לסביבה ובניגוד לאופן שבו מפיקים חשמל בדרך המסורתית, המערכת הסולארית אינה פולטת לאוויר רעלנים ולא מזהמת את הסביבה. בתוך כך, אתם גם לוקחים חלק בפרויקט ירוק שתורם לסביבה וזה בהחלט משמעותי מאד.

למי המערכת הסולארית מתאימה?

המערכת הסולארית מתאימה במיוחד עבור מי מכם שגר בבית פרטי ויכול לנצל את השטח של הגג על מנת להתקין עליו פאנלים סולאריים. אבל, וזה אבל חשוב, הגג צריך להיות מספיק גדול על מנת שהפאנלים הסולאריים הללו יהיו אפקטיביים ויוכלו להפיק אנרגיה ברמה מספקת.

לכן, לפני שאתם ממהרים לתאם התקנה, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי שיגיע אליכם הביתה, יעלה על הגג, ימדוד אותו, יבדוק את התנאים בשטח וימליץ לכם על המערכת המתאימה ביותר עבורכם. בסופו של דבר, ככל שהתנאים שבהם המערכת תותקן יהיו אופטימאליים, כך היא תהיה רווחית יותר עבורכם ותכניס יותר כסף.

לסיכום

אין ספק שמערכת סולארית ביתית היא השקעה חד פעמית ורווחית שתכניס לכם לא מעט כסף. עם זאת, על מנת להתקין את המערכת המתאימה ביותר, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות