החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מגדלים חתול בבית? 5 עובדות שלא ידעתם על החבר הטוב שלכם

ממש כמו כלבים, גם חתולים יכולים להיות חברים טובים לחיים. הם אומנם עצמאיים יותר מכלבים, אבל הם מעניקים אהבה והרגעים המאושרים. רוצים לדעת יותר על חיית המחמד האוהבה שלכם? הנה כמה עובדות מעניינות על חתולים:

כמה נשמות יש לחתול?

בואו נתחיל מזה שלחייה מקסימה הזאת יש נשמה אחת, כמו כל בעל חיים. אבל חתול אשר ייפול מהקומה השביעית, יוכל להתעשת בקלות בזמן הנפילה ואולי יוכל לשרוד אותה על ידי ארגון הנחיתה על הקרקע. בהזדמנות זו נזכיר שכדאי לעשות ביטוח חיות מחמד לחבר שלכם על ארבע.

חתולים לא צריכים לשתות חלב ובטח שלא שמנת

הפתגם "אל תתנו לחתול לשמור על השמנת" הוציא שם רע לחתולים, כי למעשה חתול לא אמור לצרוך מוצרי חלב ביתיים. חתולים זקוקים למזון שיש בו בעיקר דגים, חלבון, ביצים וויטמינים חיוניים. במקרים של בעיות השמנה או דלקות בשתן, כדאי לבחור אוכל רפואי בהמלצת הווטרינר. בחרו מזון רטוב לחתולים שמכיל חומצות שומן חיוניות עבור החתול, ומזון יבש שיש בו את כל המרכיבים הדרושים לבריאות. מזון רטוב מתאים בעיקר כצ'ופר לחתול שהתנהג יפה, אבל הוא מעולה גם עבור גורים או חתולים שעברו ניתוח, או לכאלה שלא שותים או עברו טיפול שיניים. אגב, חתולים לא מרגישים טעם מתוק, לכן אין סיבה לכבד אותם בקצפת מהעוגה.

 

 

חתול בהחלט יכול לשחות

האמונה הרווחת היא שחתולים מפחדים ממים ובטח שלא שוחים. אבל תאמינו או לא, יש חתולים שאוהבים להשתכשך במים, לפתוח את ברז הכיור ולהרטיב את הראש. יש חתולים שאפילו מצטרפים לבעליהם בגלישת גלים או בשחייה. מתקשים להאמין? צפו בסרטוני חתולים, ותראו את הדבר החמוד הזה שוחה במים.

חתול ועכבר

'חתול ועכבר' הוא מושג שכולנו מכירים, והוא קשור למרדף של חתולים אחרי עכברים או של אנשים אחרי אנשים. עובדה מעניינת שנבדקה על ידי מחקרים היא שחתולים מצליחים לתפוס עכבר אחד מתוך שלושה מרדפים. אז אם יש לכם בעיית עכברים, אמצו חתול!

אמונה טפלה וחתול שחור

חתולים שחורים סומנו על ידי אנשים בעלי אמונות טפלות, ככאלה שמביאים מזל רע. אבל צריך להבין שצבע הוא עניין של גנטיקה ופיגמנטציה, לכן אין שום קשר בין חתול שחור לבין מזל רע. ובכלל, יש תרבויות בהן חתולים שחורים דווקא נחשבים ככאלה שמביאים מזל טוב, והם כל כך יפים שקשה לא לאהוב אותם.

אז אם יש לכם חתול, בחרו עבורו את הטוב ביותר, החל ממזון איכותי עד מיטה מפנקת, צעצועים וחטיפים.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות