החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

הכירו את אתר כיפה: המקום שלכם לכל העדכונים השוטפים בארץ ובעולם

כולנו מבלים שעות רבות ביממה במרחבי הרשת השונים. חדשות, ספורט, אקטואליה, תרבות, סרטים, סדרות, פייסבוק, אינסטגרם, ועוד לא גירדנו את קצה הקרחון. האם פעם עצרתם לרגע את הדפדוף במסך הפלאפון ושאלתם את עצמכם למי התוכן שאני קורא מכוון? ברור שאפשר ליהנות ולהחכים מתוכן כללי המיועד לציבור הרחב, אבל כדאי שתזכרו, גלישה באתר המיועד בדיוק אליכם מהנה ומחכימה הרבה יותר!

הציבור הדתי לאומי

בשנת 2022 ברור שהציבור הדתי-לאומי, או הציונות הדתית בשמה השני, הוא ציבור משמעותי וחשוב במדינת ישראל.

למרות זאת, נראה שחלקים גדולים מהציבור הישראלי לא מצליחים לראות את הציבור הדתי לאומי כייחודי מבחינת תרבות הצריכה והתוכן אותו הוא מחפש. בשונה מהחברה החרדית המובחנת בלבוש ובאורח חיים, חברי הציבור הדתי לאומי נמצאים בכל מערכות החברה הישראלית. אך למרות זאת קיימת שאיפה לבית בו הם יכולים לקבל תוכן מותאם מגזר כמו שהם יכולים למצוא באתר חדשות כיפה שמספק תוכן מותאם לציבור הזה.

יש ביקוש לתוכן ייחודי

למרות היותו מעורה בחיים הציבוריים והכלליים, הציבור הדתי שומר על מאפיינים ייחודיים. הציבור הדתי לאומי חשוף ונגיש לרשת האינטרנט, אך פעמים רבות לא מוצא בה תכנים מתאימים מסיבות שונות. לעתים התכנים אינם מתאימים לאורח החיים הדתי שלו, ולעתים הציבור הדתי לאומי לא מסוקר. הסיפורים, המחלוקות, וההתרחשויות נדחקים לשוליים מכיוון שמעט מאוד ישראלים בציבור הכללי מתעניינים בהם. עם זאת, חשוב לזכור שהציבור הדתי לאומי מונה מאות אלפי אנשים וצמא לתוכן מתאים.

 

 

הפתרונות

אחד האתרים הראשונים שהוקמו כמענה לביקוש הגובר הוא אתר חדשות כיפה שהוקם כבר בשנת 2000. האתר הוקם על ידי בחור צעיר ומטרתו הייתה לשמש פלטפורמה למכירת חמץ בערב חג הפסח. עם השנים האתר הלך והתרחב לתחומים נוספים. כיום האתר הוא אחד מאתרי החדשות המובילים של המגזר הדתי לאומי וכולל תוכן רב, עשיר ומרתק.

תוכן ייחודי

מעבר למדורים הכלליים ישנם באתר כיפה מדורים ייחודיים העוסקים בסוגיות הרגישות יחסית, איתן מתמודד הציבור הדתי לאומי. מדור היחסים עוסק בענייני זוגיות, אך ברגישות ובעדינות הנדרשות מעיסוק בנושא כה נפיץ בחברה דתית ושמרנית. מדורים נוספים שתוכלו למצוא באתר הם לוחות זמני היום וכניסת שבת, ומיקומי מקוואות ובתי כנסת – עניין חשוב מאוד לציבור הדתי לאומי. בנוסף, ישנה אפשרות לשלוח שאלה לרבנים שונים המתמחים בשלל תחומים ולקבל עליה תשובה באופן אנונימי.

מערכת הפורומים

מתחילת דרכו של האתר בלטה במיוחד מערכת הפורומים שלו. מערכת אינטרנטית אנונימית אפשרה לחברים בציונות הדתית לנהל דיונים נוקבים ומורכבים על נושאים שלעתים לא ניתן, או קשה מאוד, לדון עליהם בפנים גלויות ובאופן ציבורי. אחד הפורומים המיתולוגיים באתר הוא פורום 'לא כלה דרכנו' העוסק ברווקים ורווקות בציונות הדתית. פורום ותיק נוסף הוא פורום ביכורים העוסק ביצירה דתית לאומית. פורום מוכר אחר הוא פורום הורות ומשפחה. מערכת המתכונים של האתר ידועה כמקור איכותי במיוחד למתכונים כשרים.

למה לגלוש באתר כיפה?

אם אתם חברים בציבור הדתי לאומי או מתעניינים בנעשה בו, אין מקום טוב יותר להתעדכן מאתר חדשות מגזרי. גלישה באתר תלמד אתכם מהם הנושאים הבוערים והמעניינים את הציבור הדתי לאומי, מהו סדר העדיפויות, ומיהן דמויות המפתח. כמובן שכדאי להתעכב על קריאת התגובות לכתבות ולהקדיש זמן לשיטוט במערכת הפורומים וכך להשיג התרשמות ישירה מהשטח.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות