החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

חדר מלח: כל היתרונות והסגולות שכדאי לכם להכיר

אם עד לפני מספר שנים חדרי מלח נחשבו כסוג של קוריוז, כיום רבים מבינים כי מדובר בשיטה אלטרנטיבית מצוינת המאפשרת להתמודד בצורה יעילה עם בעיות במערכת הנשימה, מערכת חיסונית מוחלשת, נזקי עישון ועוד. למעשה, השימוש בחדר מלח הוא איננו חדש אלא נעשה מזה מאות שנים ועוד בתקופה הקדומה, כחלק מהבנה כי חשיפה לגבישי מלח טבעיים יכול לסייע לטובת התמודדות עם בעיות בריאותיות כמו גם לחץ. אם גם אתם שמעתם על חדרי מלח ותוהים לעצמכם האם באמת כדאי לבקר, במדריך הבא נציג את כל היתרונות והסגולות שכדאי לכם להכיר – וליישם.

מהם היתרונות של חדר מלח?

הגעה לחדר מלח היא אופציה מצוינת למי שרוצה להירגע או להקל על בעיות נשימה מאחר ומדובר בדרך אלטרנטיבית המאפשרת לכם להיחשף למלח איכותי אשר מכיל ריכוז גבוה של כלור ונתרן. ריכוז גבוה של כלור כמו גם נתרן (בשיעור של מעל ל-98%) מעלה את האחוז של היונים השלילים באוויר ועל כן מאפשר לשחרר את הליחה כמו גם הנוזלים בריאות, ובהתאם לכך ליצור הקלה משמעותית בעבור מבוגרים אשר סובלים מבעיות נשימה. מדובר בחדר בטוח לחלוטין מבחינה בריאותיות, כאשר רבים מהמבקרים דיווחו על שביעות רצון גבוהה וכן הקלה משמעותית בתסמינים שונים של מערכת חיסונית מוחלשת, אלרגיות כמו גם אסתמה וברונכיטיס.

 

 

ביקוש אדיר לטיפול אלטרנטיבי בחדר מלח

כאמור, מזה מאות שנים נהוג לטפל במבוגרים אך גם בילדים באמצעות חשיפה למלחים טבעיים. חדר מלח יכול לעזור במקרים של חרדה בקרב מבוגרים כמו גם ילדים, בעקבות שהייה בחדר נטרלי שבו ניתן לקרוא ספר, להאזין למוזיקה או לשוחח עם אנשים אחרים, ובהתאם לכך להיכנס לתוך מרחב מעוצב ונעים לשהייה שיעניק לכם את היכולת לעצור את שגרת החיים העמוסה, ולהירגע כמו גם להפחית את הלחצים והמתחים מהם אתם סובלים. הביקוש הגבוה לביקור בחדר מלח נובע גם בשל היכולת להגיע לחדר עם ילדים, כאשר הטיפול בחדר מתאים לכלל האוכלוסייה, כולל מעשנים כבדים  וכן מבוגרים שרוצים להיחשף בצורה מבוקרת למלחים טבעיים במסגרת של חצי שעה ועד שעה בחדר שגם הקירות כמו גם הרצפה מרוצפים במלחים המיובאים ממערב אירופה והפכו לסיפור הצלחה אדיר בעולם הטיפול האלטרנטיבי.

טיפול טבעי בפריסה ארצית

הסגולות הרפואיות המיוחסות לחדר מלח אומנם לא הוכחו במחקרים, אולם התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן. מבוגרים כמו גם ילדים שמתמודדים עם בעיות בריאותיות כמו למשל נזלת כרונית, נזקי עישון ועוד. ברחבי הארץ ניתן לפקוד חדר מלח ובהתאם לכך ליצור נגישות מלאה לקבלה של טיפול טבעי שנועד לייעל את תהליך ההחלמה. מדובר בחדר שמדמה מיקרו אקלים של מערות מלח, כאשר ברבות השנים גילו כי שהייה בחדר יכולה לעודד תהליכים שונים גם מבחינה פיזית אבל גם מבחינה נפשית, בייחוד בעבור מבוגרים כמו גם ילדים שרוצים לקבל פתרון טבעי וללא תופעות לוואי.

לסיכום

הגעה לחדר מלח מהווה דרך מצוינת ליצור איכות חיים משופרת, וזאת על ידי שהייה בחדר עשיר במלחים טבעיים שנספחים בריאות  ובהתאם לכך מעודדים שחרור של ליחה, נזלת כמו גם חיזוק של המערכת החיסונית. החדר מעוצב באמצעות כורסאות נוחות כמו גם אווירה מרגיעה שמתאימה גם למבוגרים שרוצים להפחית לחצים וחרדות, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור מערך תומך לקבלת טיפול קונבנציונלי. אין מדובר בתרופת קסם אלא בחדר שנועד לשפר את איכות החיים, בייחוד בעבור מי אשר סובל מבעיות בריאותיות במערכת הנשימה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות