החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מוזיאונים מומלצים לילדים: לאן כדאי ללכת – ואיפה הכי תהנו?

הילדים שלכם רוצים לקבל כל הזמן ידע ותובנות לגבי העולם. הם שואלים על כל דבר "למה?" הם רוצים לדעת מהיכן מגיעים אלמנטים שונים לעולם, מדוע קורים תהליכים והם רוצים לדעת אפילו למה אתם כהורים מקבלים החלטות כאלה ואחרות. כדי להעשיר את הידע של הילדים, כדאי לפקוד עמם מידי פעם מוזיאונים לילדים שיספקו ידע והעשרה וגם פעילות אטרקטיבית עבור כל המשפחה.

בישראל לא חסרים מוזיאונים לילדים המציעים אטרקציות, מידע ופעילות שמפתחת את האינטליגנציה בקרב ילדים, ולכם נותר לבחור את המוזיאונים שיהיו האטרקטיביים ביותר לבילוי עם המשפחה. אז איזה מוזיאונים כדאי לפקוד? הנה רשימה של מקומות שבהם תחכימו עם הילדים וגם תהנו מחוויה מגבשת ונעימה:

לונדע

לונדע הוא מוזיאון הילדים של באר שבע. מדובר במרחב אינטראקטיבי ואטרקטיבי לילדים המציע ידע במגוון תחומים והוא הראשון מסוגו בארץ . 'לונדע' מאפשר חוויה רב גילאית ולמידה חווייתית עם התנסות במושגים של מדע, היסטוריה, אבולוציה, אומנות, מערכות השמש והכוכבים והקניית ידע שכל ילד צריך להכיר.

מוזיאון הטבע

ילדים אוהבים מאוד בעלי חיים לכן מוזיאון הטבע יהיה אטרקטיבי עבורם. מוזיאון כזה מציג בעלי חיים קדומים וחדשים, בעלי חיים מרתקים ומסוכנים. במרחב תמצאו מגוון פסלים ובעלי חיים משוחזרים המגיעים מהתקופות הקדומות והמעניינות ביותר ביקום.

מוזיאונים מומלצים לילדים: לאן כדאי ללכת - ואיפה הכי תהנו?

מוזיאון אנו באוניברסיטת תל אביב

בית התפוצות (הידוע כ"אנו") הנמצא באוניברסיטת תל אביב, מציע לילדים את ההיסטוריה והמורשת של העם היהודי. במקום תמצאו מיצגים מעניינים אשר מעשירים את הידע אודות הסופרים היהודים הכי גדולים. במרחב תמצאו את תערוכת ההומור הכיפית של 2021 המציגה הומור יהודי עם דמויות יהודיות מוכרות בעולם הבידור. במוזיאון תמצאו רפרנסים ומידע על היוצרים החשובים ביותר ביהדות, הוגי דעות ופילוסופיה, סופרים ואמנים שהשפיעו רבות על העולם. המיצגים והאווירה יעוררו בכם ובילדים גאווה וצחוק, ידע ותרבות.

מוזיאון המיניאטורות

מקום מופלא זה יציע לכם עולם קטן גדול עם מגוון רחב של מיניאטורות שילדים אוהבים.  מדובר במוזיאון שנמצא ביוקנעם ומכיל יותר מ-120 דגמים של מיניאטורות ודמויות מוכרות המציגות קטעים שונים באומנות המיניאטורות. הדמויות עשויות מחומרים ממוחזרים וחומרים טבעיים בעבודת יד על ידי אמן בשם משה זמטר.

מוזיאון המרציפן

זהו מרחב כיפי בילוי נעים וכיפי לכל המשפחה. במוזיאון שנמצא בסמוך לכפר תבור תוכלו ללמוד מה אפשר לעשות ממרציפן, להכיר עם הילדים את תולדות הממתק האהוב  בזמן שהמקום מציע סדנת הכנת מרציפן טעימות במקום חנות מזכרות וחוויה בלתי נשכחת.

אז אם אתם רוצים לבלות עם הילדים זה הזמן לצאת למוזיאונים כדי לרכוש השכלה ידע וחוויה כיפית עבור כולם.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות