החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

אבק, פרוות בע"ח או לכלוך? הצחקתם אותו. שואב אבק רובוטי יבריק לכם את הרצפה

מטאטא, דלי, כפפות, סמרטוטים, סבונים ומה לא? ניקיון יסודי של הבית הוא עבודה מורכבת ולא קלה. אבל עכשיו יש מי שיעשה את העבודה עבורכם – הכירו את שואב אבק רובוטי!

במבט על: מה זה שואב אבק רובוטי?

השם שואב אבק למעשה לא עושה לו צדק – זה הרבה יותר מכך. מדובר ברובוט ניקיון, אשר יודע לטאטא את הרצפה, לשאוב את האבק מרצפה ומשטיחים, לשטוף את המרצפות וגם לנגב אותן לאחר מכן. מכשירים אלה נמצאים בשוק כבר כמה שנים והם עבור שלבים לא מעטים של שיפור ושכלול. בעקבות זאת, מדובר כיום במוצר בשל למדי. קל לרכוש שואב אבק רובוטי שינקה במקומכם, מבלי להתרושש או "לשבור חסכונות" לשם כך. זהו כמעט מוצר במחיר נוח יחסית בהתחשב בתועלת הרבה שלו.

לרובוט הניקוי מבנה נמוך וקומפקטי והוא נע באמצעות מנגנון חשמלי עם גלגלים. איך הוא יודע להסתדר ברחבי הבית לבד או בכלל איזה מסלול ניקוי לקחת? הכול מבוצע בתוכנה ובעזרת חיישנים שמאפשרים לו להתמצא בסביבה. השואב ממפה את המבנה בעצמו ושומר את המפה, כבסיס לתוכנית הניקוי. למפה זו, תוכלו להוסיף "קירות וירטואליים", שהם מעין גדרות שאסור לו לעבור. כמו כן, תוכלו להגדיר ימים ושעות שבהם הוא ינקה באופן יזום. מעבר לכך, המכשיר "עצמאי בשטח" ופועל היטב לבדו. אל דאגה – הוא לא ייפול במדרגות ולא ייתקל בקירות או ברהיטים.

היתרונות בגישה הרובוטית

רובוטים לא מתאימים לניקוי כל דבר, אבל היכן שהם כן מתאימים וכאן אנו מדברים ספציפית על ניקוי הרצפה, יש להם יתרונות רבים:

 

 

  • חסכון בזמן – הרובוטים מפנים לכם זמן, מהעבודה החוזרת והמתמידה של ניקוי רצפות. ככל שמדובר בדירה גדולה, כך זה הוא יתרון גדול יותר!
  • מחירים סבירים – ביחס למה שהם עושים, בהחלט ניתן לתאר מוצרים אלה כנוחים לכל כיס. זהו כמובן שיקול משמעותי מאוד. במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שאמצעי ניקוי רצפה רגילים, כגון מגב או סמרטוט רצפה, זולים במיוחד.
  • התאמה למצבים נפוצים – שואבים אלה מסתדרים היטב עם אתגרי ניקוי נפוצים. אם זה אבק, פרוות בעלי חיים או כל סוג אחר של לכלוך נפוץ.
  • קלות ניהול – קל לנהל את הרובוט, באמצעות אפליקציה מיוחדת שמגיעה איתו. האפליקציה תאפשר לכם גם לשלוט בפעולותיו וגם לראות את התקדמות תהליכי הניקוי.

מה חשוב לדעת לקראת רכישה

לקראת רכישת מכשיר מסוג זה, שימו לב לנקודות הבאות:

  • מה אתם מחפשים? – ראשית, רצוי להגדיר לעצמכם בבירור, מה בדיוק אתם מחפשים. מבחינת יכולות ראשיות. האם דרוש לכם מכשיר אשר ידע רק לשאוב? מכשיר אוטומטי שיודע גם לטאטא? מכשיר שעושה בכל, כולל לשטוף ולנגב?
  • תכונות בסיס – במפרט הטכני של כל מכשיר, תוכלו לראות תכונות בסיס שונות. למשל עוצמת השאיבה שלו או נפח מיכל המים.
  • תכונות של הסוללה – הסוללה היא מקור האנרגיה היחיד של השואב הרובוטי. לכן, חשוב לבדוק תכונות שלה, כגון זמן עבודה מרבי בטעינה מלאה או יכולת לחזור אוטומטית לעמדת הטעינה כאשר הסוללה נחלשת.
  • שימו לב לתכונות מיוחדות – כגון יכולת מעבר מכשולים, יכולת ריקון עצמי או יכולת להתמודד עם סוגי לכלוך מיוחדים או לכלוך גס.
  • יצרן וספק – חפשו יצרן איכותי של מכשירים כאלה ותודות לכך, תיהנו מאמינות וביצועים טובים. ספק המכשיר חשוב גם הוא, מאחר שמולו תתנהלו באופן ישיר כלקוחות. שימו לב גם לאחריות. אצל הספק תמצאו כמובן גם תמיכה טכנית וחלקי חילוף שונים, כלל שיידרשו.

לסיכום

מי שחושב במונחים של חסכון בזמן ויעילות, חושב בעצם על שואב אבק רובוטי. אז כדאי לנסות!

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות