החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

רגע לפני שרוכשים – מה ההבדל בין אופנוע לקטנוע?

עולם הרכבים הדו גלגלי מצליח להוביל לשינוי משמעותי בעולם התחבורה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בכלי תחבורה מהירים שיכולים לסייע לנהגים להימנע מעמידה ממושכת בפקקים, כמו גם חיפוש של חנייה. כלי תחבורה דו מנועי כמו אופנוע או קטנוע נחשבים למבוקשים מאוד גם בעבור נהגים צעירים וגם בעבור נערים ותיקים, אולם צריך לקחת בחשבון כי ישנם הבדלים מהותיים בין שני כלי הרכב הללו. מהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים, רגע לפני רכישה של רכב דו גלגלי.

קטנוע – עלויות נמוכות יותר מאשר אופנוע

בסביבת עירונית, אין ספק כי קטנוע הוא כלי הרכב הטוב ביותר, וזאת בשל היותו מהיר אך גם קומפקטי. המנוע של הקטנוע יהיה ממוקם בחלק האחורי ועל כן מבחינת ההיגוי כמו גם התפעול, ניתן יהיה להוביל לחוויית נסיעה נוחה המתבצעת גם בסביבה עירונית אבל גם בסביבה בין עירונית, אולם צריך לקחת בחשבון כי לרוב נפח המנוע הוא קטן יותר מה שמגיע לידי ביטוי גם מבחינת הביצועים. הבדל משמעותי מאופנוע הוא נושא עלויות הביטוח. למעשה, חשוב מאוד לעשות ביטוח חובה לקטנוע, כאשר החדשות הטובות הן שכעת ניתן לבצע את הרכישה של הביטוח הזה אונליין, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר באלמנט שהוא גם בגדר חובה בעבור נהגי קטנוע החשופים לסכנות שבכביש. יתרון שאותו צריך לקחת בחשבון בזמן רכישה של קטנוע נובע מעלויות הביטוח הזולות יותר ביחס לאופנוע.

הדור החדש של הקטנועים משלב בין אלמנטים שונים שהופכים את הקטנוע לנמכר מאוד, בייחוד על רקע האפשרות להימנע מתחזוקה המתבצעת לעיתים קרובות, בשל המבנה המכני של הקטנוע. שימו לב כי מדובר בכלי רכב בסיסי למדי, בניגוד לאופנוע אשר הביצועים שלו שמאפשרים לבצע פעילויות יותר ספורטיביות, כמו למשל נהיגת שטח.

 

 

אופנוע – זינוק במספר הרכישות

בעקבות הפקקים הכבדים בכל רחבי הארץ כמו גם הרצון של רבים לבצע רכישה של כלי רכב שהוא גם אמין אבל גם מהיר אפשר להבחין בזינוק במספר הרכישות של אופנועים. יש הבדלים מהותיים בין קטנוע לבין אופנוע, כאשר ההבדל הגדול ביותר נובע בעקבות המפרט הטכני שמאפשר לתחום האופנועים להפגין ביצועים טובים בהרבה גם בכביש וגם בנסיעה אתגרית, בניגוד לקטנוע. בנוסף, השלדה של האופנוע לא מאפשרת לנהגים להצמיד את הברכיים, ואילו באופנוע לא. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי אופן התחזוקה של הקטנוע אינו דורש מאמץ אלא לרוב מבוסס רק על בדיקת שמן, בניגוד לאופנוע המחייב בדיקה ולאחר מכן תחזוקה שוטפת המתבצעת אצל המוסך. לרוב, עלות של אופנוע תהיה גבוהה יותר מאשר קטנוע, אולם אפשר להשיג הצעות מחיר אטרקטיביות מאוד במידה ואתם מבצעים רכישה של אופנוע יד 2.

לסיכום

ההבדלים הבולטים בין קטנוע לבין אופנוע נובעים בעקבות מספר מאפיינים מובהקים – נוחות מול הביצוע, אופן התחזוקה ועלויות. בשני המקרים צריך לקחת בחשבון כי אתם נדרשים לבצע ביטוח אופנוע או קטנוע חובה, כאשר הבשורות הטובות הן שכיום ניתן לבצע את התהליך אונליין, ובהתאם לכך לא רק לחסוך זמן ומאמץ אלא גם לא מעט כסף, כל זאת מתוך מטרה לעמוד בחוק אשר מחייב נהגים על רכבים דו גלגלים לרכוש ביטוח. והכי חשוב, בין אם אתם מתכננים לבצע רכישה של קטנוע או של אופנוע, הקפידו לשמור על כללי הדרך וכן לרכוש מראש ציוד מגן, כל זאת מתוך מטרה להפחית עד למינימום את הסיכוי לפציעה שעלולה להיות קטלנית במיוחד בעבור רוכבים על דו גלגליים.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות