החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

חברת משאבים למקורות מימון: הכירו את אטלס ואת פועלם למען ארגונים בישראל

בינינו – עם כל הכבוד לממשלות ישראל לדורותיהן שמנסות בכל עת לשפר את איכות החיים עבור כל אזרח בארץ, ברור לכולן שהמדינה לבדה לא מסוגלת לייצר שינוי אמיתי. בדיוק בגלל זה ישנן בישראל עמותות רבות ללא מטרות רווח שמנסות כל אחת בגזרתה ליצור את השינוי הזה. בין העמותות השונות ניתן למצוא כאלו העוסקות בגיוס כספים ומוצרי מזון עבור מעוטי יכולת בישראל, כאלו העוסקות בקידום בני נוער מהפריפריה, עמותות המסייעות לאלו הסובלים מבעיות רפואיות קשות ועוד. אין ספק כי האתגר המשותף לאותם הארגונים הוא תחום גיוס הכספים וכאן בהחלט מעניין להכיר ארגון מיוחד שמסייע מיום הקמתו למאות עמותות וארגונים ללא מטרות רווח בישראל, בדיוק עם האתגר הזה. הארגון הזה נקרא אטלס והנה כל מה שחשוב ומעניין לדעת לגביו.

אודות אטלס

גיוס כספים הוא כאמור אחד האתגרים הגדולים ביותר של עמותות וארגונים ללא מטרות רווח מאז ומתמיד. אטלס היא חברה מקצועית שעוסקת בתחום כבר מספר שנים ומיום הקמתה היא מצליחה לשדרג ולשפר משמעותית את מערך גיוס הכספים של לא מעט עמותות בישראל.

אטלס הוקמה על ידי הרב אור בן שושן לאחר שנים ארוכות של פעילות בתחומי פילנתרופיה שונים וכיום זהו הארגון היחיד מסוגו בישראל. הצוות של אטלס מורכב מיזמים, מומחי גיוס משאבים ותוכן, מומחי מחקר ופיתוח ומנהלים רבים לשעבר מהמגזר השלישי לצד פעילים חברתיים בעלי ניסיון עתיר שנים. החזון של אטלס הוא להעצים את החיבור בין ארגונים לבין פילנתרופים וקרנות בארץ ובעולם. בואו ננסה להבין איך בדיוק הם עושים את זה.

אז מה הם בעצם מציעים?

הדגש החשוב ביותר של אטלס הוא ניצול של יתרונות הטכנולוגיה והסתמכות על כלים טכנולוגיים מתקדמים לצורך גיוס משאבים לעמותות. מתוך כך בהחלט מעניין להכיר את שני הכלים הטכנולוגיים העיקריים שעומדים בפני העמותות שבוחרות לעבוד עם אטלס:

 

 

פלטפורמת Fundbase:

פלטפורמה ייחודית ופורצת דרך שהיא למעשה מאגר עצום ויחיד מסוגו של קרנות ותורמים פוטנציאליים. נציגי העמותות האחראיים על נושא הגיוס נהנים מגישה מלאה ומידע מקיף ויכולים להיעזר בכלי סינון מתקדמים על מנת להגיע אך ורק לתורמים הרלוונטיים להם. הפלטפורמה מקלה באופן משמעותי את הגישה אל אותם התורמים וחוסכת הרבה זמן יקר בפנייה לגורמים אינם רלוונטיים.

פלטפורמת Getgrants:

הפתרון הטכנולוגי השני שמציעה אטלס היא פלטפורמה ייחודית לאיתור ומיון של ״קולות קוראים״ ומענקים פוטנציאליים ממשרדים ממשלתיים. המערכת מציעה ניתוח מעמיק של כל קול קורא, דשבורד נוח לניהול הפניות עם מערכת התראות בהתאמה אישית, אוטומציה מלאה של דוחות מרכב״ה ועוד שלל פיצ׳רים מתקדמים שהופכים את התהליך לנוח ופשוט מתמיד.

לצד הכלים החשובים והיעילים הללו חשוב להבין שזהו רק היבט אחד בלבד של השירותים שמציע אטלס. מעבר לכך מדובר על גוף מומחה בכל הקשור לגיוס כספים לעמותות וארגונים. מתוך כך הם מציעים מגוון רחב של שירותים כגון בניית אתרי תורמים, ייעוץ וליווי לעמותות וארגונים בתהליכי הקמת מערך גיוס כספים, הכשרות מקיפות לבעלי המקצוע בארגונים שאמונים על גיוס המשאבים כולל קורסי אונליין ועוד.

אם אתם עוסקים בתחום אתם כנראה יודעים עד כמה מורכבת משימת גיוס הכספים וזה משהו שעשוי אף להיות מתסכל. השירותים שמציעה אטלס לעמותות וארגונים ללא מטרות רווח מוכיחים את עצמם מדי יום וכיום מדובר על גופים שכבר הצליחו ליצור מערך גיוס כספים יעיל במיוחד. בשורה התחתונה? אם זה רלוונטי עבורכם, לגמרי שווה להכיר.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות