החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

מעצבים את הגינה עם הילדים: 5 טיפים לעיצוב כיפי וקליל

הגינה היא פנינה של ממש בכל בית, וזאת בשל היכולת לנצל אותה לטובת אירוח של בני משפחה וחברים, רביצה אל מול השמש כמו גם יצירה של מרחב פעילות בעבור הילדים. אם אתם בדיוק מחפשים כיצד להעביר את הזמן הפנוי עם הילדים, עכשיו זה הזמן לעצב את הגינה ביחד איתם, ובכך להפוך את העיצוב לכיפי ואפילו קליל. כיצד תוכלו לבצע את התהליך בצורה נכונה? להלן חמישה טיפים שאותם ניתן ליישם כבר עכשיו, לטובת יצירה של גינה מעוצבת בבית.

הגדרת מטרות

לפני שמתחילים לעצב את הגינה, חשוב להגדיר את המטרות של הגינה – האם מדובר בגינה שמיועדת למשחקים של הילדים או שמא לאזור אירוח? הגדרת המטרות מראש תאפשר לכם לקבל החלטות נכונות לגבי ריהוט ועיצוב, כאשר כאן תמצאו את כל המידע לעיצוב גינה עם בעלי מקצוע, מתוך מטרה להוביל  ליצירה של גינה שהיא גם פרקטית ומתאימה בדיוק לצרכים של כל בני הבית.

ניקוי וסידור הגינה מחדש

תהליך של עיצוב הגינה ביחד עם הילדים חייב לכלול קודם את הניקוי של הגינה מכל הזרדים כמו גם הלכלכוך שמצטבר. בשביל להכין את הגינה בצורה הטובה ביותר, מומלץ להאציל סמכויות בין הילדים, כאשר אחד מהילדים אחראי למשל על איסוף של זרדים ואילו האחרים עוקרים את הפרחים או הצמחים שכבר נבלו. שימו לב כי האצלת הסמכויות צריכה להתבצע בהתאם לגיל של הילדים ותוך שימת דגש על עבודת צוות, כחלק מהבנה כי ניתן ואף רצוי לנצל את תהליך העיצוב לטובת מתן אחריות וכן עבודה משותפת שתישא פירות בדמות גינה שמשקפת את הטעם שלכם אבל גם שלהם, כמי שלקחו ועדיין לוקחים חלק בתהליך התחזוקה.

 

 

שילוב של צמחי תבלין

דרך מצוינת לעצב את הגינה ואף להפוך אותה לגן ירק ממנה ניתן לקטוף צמחי תבלין יכולה להתבצע באמצעות רכישה של צמחי תבלין, ולאחר מכן לשתול אותם ביחד עם הילדים בתוך אדניות. מדובר בפעולה שגם תאפשר לילדים שלכם לקחת חלק פעיל בעיצוב אבל גם ליצור זמן איכות משותף, כאשר במדריך הבא תוכלו למצוא טיפים לגידול של צמחי תבלין, כל זאת מתוך מטרה לנצל את תהליך העיצוב לטובת יצירה של גינה פורחת.

צביעה מחודשת של כדים

הכדים בגינה איבדו את צבעם? זה הזמן לצבוע אותם מחדש באמצעות צבעים ייעודים כמו גם ספריי. מאחר ומדובר בפעילות שמשלבת גם את הילדים, תנו להם את האחריות לשייף מחדש את הכדים ולאחר מכן לצבוע אותם, כחלק מהבנה כי דווקא הפרטים הקטנים כמו למשל הכדים כמו גם אגרטלים הם אלו שיכולים להפוך את הגינה מעוד גינה לגינה מעוצבת ונעימה לשהייה.

יצירה של אלמנטים מעוצבים

בשביל לעצב את הגינה ביחד עם הילדים, אפשר ואף רצוי להיכנס למדריכים מקוונים באינטרנט אשר מסבירים כיצד להכין צעד אחר צעד אלמנטים מעוצבים כמו למשל דחליל או מקרמה שבו ניתן להניח את הצמחים. מדובר בפעילות שמאפשרת לילדים להביע את הצד האומנתי שלהם ואף ליצור פינות חמד שיהפכו את המראה של הגינה למרשים במיוחד ובעל טאצ' אישי.

לסיכום

דרך הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו לגייס את הילדים לטובת עיצוב מחדש של הגינה. קביעה של התקציב מראש, התייעצות עם אנשי מקצוע לצד בנייה של לוח השראה המבוסס על אלמנטים דקורטיביים שגם אתם וגם הילדים אוהבים יאפשר לכם לבנות תוכנית פעולה, בסופה תוכלו לשהות בגינה משותפת ונעימה.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות