החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

נוסעים לאילת? 5 האטרקציות הכי שוות

העיר אילת עם המדבר מסביב וים סוף הצלול מציעה מגוון של פעילויות נופש שאין בשום מקום אחר בארץ. ניתן למצוא באילת אטרקציות רגועות המתאימות לכל המשפחה, כמו המצפה התת ימי וריף הדולפינים. ניתן למצוא מגוון רחב של פעילות אקסטרים באילת כמו, ספורט ימי, צניחה חופשית, טיולי טרקטורונים, טיפוס חבלים וטיפוס קירות. במאמר נציג את 5 האטרקציות הכי שוות בתחום האקסטרים.

טיולי רייזרים

טיול רייזרים היא פעילות אקסטרים באילת שווה במיוחד. הרייזרים ידועים בביצועים הנפלאים שלהם בשטח ובאמצעותו ניתן לחבק את הטבע בדרך ייחודית ומלאה באדרנלין. ישנם מספר מסלולים אפשריים בהרי אילת ואפשר לנסוע עד ארבע אנשים בכל כלי. את מהירות הנסיעה מתאימים במהלך הטיול לאופי הקבוצה וההרכב האנושי בה.

מצנח ים

אמרתם פעילות אקסטרים – אמרתם ריחוף במצנח ים. מדובר בפעילות אקסטרים מרגשת באחד האזורים המרהיבים ביותר בים סוף. במהלך הפעילות ניתן לראות מצדדכם 4 מדינות שונות, ישראל, ירדן, מצרים וערב הסעודית. את המסע מתחילים בשיט מסירה וכאשר מגבירים את מהירות הסירה, הכיסא המאובטח לסירה מרחף באוויר בזכות המצנח.

שיט בסירת טורנדו

כידוע, אילת היא מעצמת ספורט ימי. אטרקציה שווה נוספת בתחום הספורט הימי שניתן לעשות באילת הוא שיט בסירת מנוע מהירה. סירות המנוע המהירות בסגנון זה מכונות סירות קומנדו או טורנדו והם למעשה מרחפות מעל הגלים במהירות שיט שיכולה להגיע גם ל-125 קמ"ש. השיט בסירה זו היא חווית אקסטרים עוצמתית במיוחד, חוויה בלתי נשכחת מלאה באדרנלין וכיף.

 

 

המסלול הנפוץ בשיט סירת טורנדו הוא שיט לגבול ירדן וחזרה בסלאלום מהיר אל החוף באילת. במהלך השיט במפרץ אילת ניתן לעצור בנקודות תצפית שונות ומעניינות לאורך המסלול ולקבל הסברים מהמדריך.

טיפוס על קירות

עוד פעילות אקסטרים באילת שמומלצת במיוחד היא טיפוס במסלול ההרפתקני בפארק האתגרים טופ 94. מדובר על חוויה אתגרית בסגנון הנינג'ה בו המשתתף תלוי בין שמים וארץ ונדרש ליכולות טיפוס ספורטיביות ומאמץ גופני לצליחת המסלול. המסלול בנוי מקירות טיפוס בגבהים שונים, לרבות קיר מרכזי בגובה 19 מטר. ניתן לבחור במסלול טיפוס בדרגות קושי שונות.

טיפוס על חבלים

אם אתם מחפשים פעילות אקסטרים באילת אל תפספסו את פארק החבלים שבחוות הגמלים. במקום מתאפשר טיפוס על חבלים בגובה לאורך 700 מטרים בפעילות שמעוררת פרצי אדרנלין בקרב בני כל הגילאים. מסלולי הטיפוס מתחלקים בהתאם לארבע רמות קושי, על מנת להתאים לכושר הפיזי והמנטלי של כל משתתף. המסלולים כוללים, אומגות, נדנדות, רשתות טיפוס ועוד.

השהות והפעילות בפארק החבלים מותנית במעבר הדרכה של מדריך מוסמך. בסיום המסלול ממתין מתקן בנג'י לקפיצה חופשית בגובה של 15 מטרים. הקופצים מאובטח בציוד המקצועי והבטיחותי ומתודרכים באופן אישי לפני הקפיצה. קפיצת הבנג'י מהווה אטרקציה שווה בפני עצמה.

בהתאם לגיל ולכישורים

חופשה עם אטרקציות אקסטרים שוות יכולה להיות מהנה ולהעצים את תחושת החברות בין המשתתפים שחווים חוויות משותפות בעוצמה גבוהה. חשוב שבבחירת האטרקציות הבאות לחופשה שלכם לוודא מראש שהן מתאימות, מבחינת הגיל והיכולות הנדרשות לכלל המשתתפים, על מנת שהחופשה תזרום וכולם ייהנו מאטרקציות ויזכרו אותם לחיוב גם לאחר סיום החופשה.

פעילות אקסטרים באילת

לסיכום הנושא, אילת מציעה מגוון של אטרקציות שוות לבילוי משפחתי או אתגרי. במאמר זה הצגנו 5 אטרקציות שוות שכדאי לכם להתנסות בהם בביקורכם הבא בעיר הדרומית. בתחום הספורט הימי המלצנו על רחיפה במצנח ים ושיט בספינת טורנדו. בתחום הטיפוס האתגרי אנו ממליצים על פארק החבלים ועל טופ 94. בתחום השטח, טיול טרקטורונים יהיה בחירה מצוינת.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות