החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה שנוסדה בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות רבות. למעשה, עמותה זו הצליחה להישאר מתחת לראדר התקשורתי, וזאת למרות עבודה ענפה שמתרחשת בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. זה הזמן להכיר את העמותה ואת התוכניות אותה היא מקדמת מזה שנים רבות – ומבצעת בהצלחה מרובה.

תוכניות ליווי ארוכות טווח

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית וכן יצירה של הזדמנות שווה. על מנת להוציא לפעול את החזון, מקדמים המייסדים ביחד עם צוות גדול של מתנדבים תוכניות רבות, כאשר תוכנית הדגל היא תוכנית ליווי אישי שמתחילה בגיל 16 ונמשכת עד להשתלבות בשוק התעסוקה. במסגרת התוכנית מאתרים בעמותה בני ובנות נוער שזקוקים לקבלת סיוע, ובונים בעבורם תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים ולכישורים האישיים. המטרה של התוכנית הזו היא לאפשר לאותם בני נוער לפרוח ולצמוח גם במסגרת הלימודים אבל גם במסגרת הצבאית והאקדמית, כחלק מהבנה כי המחסומים והאתגרים עמם הם נתקלים לא פעם פוגעים בהם בדרך להצלחה והגשמה עצמית.

תוכנית זו זוכה לתמיכה גורפת מצד הרשויות כמו גם גורמי הרווחה אשר רואים בעמותה כחלק מהותי מיצירה של חברה שוויונית יותר, בייחוד לאור היכולת של העמותה לספק את הליווי ואת המעטפת המקצועית והאישית לכל אורך הדרך.

קידום בני נוער מהעדה האתיופית

תוכנית נוספת אותה מקדמים בעמותת אחינועם היא תוכנית ליווי המיועדים לצעירים בני העדה האתיופית. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי הקימו פרויקט מיוחד המתמקד בפיתוח של יכולות מנהיגות כמו גם יכולת פיזית, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות כמו גם תפקידי קצונה. תוכנית זו היא תוכנית שזוכה לביקוש גבוה מצד בני העדה, לא מעט בזכות אחוזי ההצלחה הגבוהים – מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו להשתלב ביחידות מובחרות ואף לקבל את דרגות הקצונה, כאשר מעבר לפרויקט הזה מאפשרת העמותה לבוגרים לקבל גם ליווי וסיוע ארוך טווח באקדמיה וכן בשוק העבודה.

 

 

לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה

בזמן מגפת הקורונה קיבלה העמותה עשרות פניות ממשפחות שהיו זקוקות למחשבים, בעקבות מעבר ללמידה מרוחקת. רפי אדרעי ביחד עם משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטו שלא לעמוד מנגד אלא לצאת במבצע בכל רחבי הארץ שבמסגרתו נאספו מחשבים חדשים ומחודשים וחולקו למשפחות ובני נוער אשר היו זקוקים לכך, כאשר על פי ההערכות של העמותה חולקו מעל ל-20,000 מחשבים. בעידן שבו הטכנולוגיה הופכת לחלק בלתי נפרד מהמרקם החינוכי, החליטו בעמותה להמשיך את המבצע ובהתאם לכך לספק תשתית חינוך איכותיות בעבור כל תלמיד שזקוק לכך.

מחזקים את הפריפריה

חלק מהותי מהעבודה של העמותה הוא חיזוק הפריפריה, וזאת על ידי קידום של תוכנית המתמקדת בשיפוץ של מבנים כמו ספריות לצד קידום של חינוך מוזיקלי. הפרויקט הצליח מאוד בעיר צפת, ועל כן החליטו בעמותה לקדם אותו גם לערים נוספות. שילוב הכוחות בין העמותה לבין גורמי הרווחה הוא זה שהופך אותה לעמותה מובילה ובעלת השפעה אדירה גם על המרקם החברתי אבל גם על המרקם החינוכי והערכי, כפי שהצהירו המייסדים של העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים בתחום הרווחה והחינוך, בהתנדבות מלאה ועם מוטיבציה ללא גבולות. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא עוד פרטים אודות הפעילות שמצליחה לשנות את חייהם של אלפי בני ובנות נוער מאזור הפריפריה.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות