החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

עושים סדר: אילו מוצרי הנקה אתן חייבות ועל מה תוכלו לוותר

הגעתו של תינוק לעולם היא אירוע משנה חיים, בין אם מדובר בתינוק ראשון או בתינוק נוסף שמצטרף למשפחה. כמו לא מעט נשים, גם אתן בוודאי רוצות להניק את התינוק שלכן, בשל ההמלצה של איגוד הבריאות שממליץ על הנקה כטכניקה הטובה ביותר לספק לתינוק את חלב האם. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר חברות מפתחות מוצרי הנקה שנועדו לסייע לנשים להניק, אולם לא כל המוצרים מתאימים לכל אישה ועל חלק אפשר בהחלט לוותר. מהם המוצרים שהם בגדר חובה ועל מה אפשר לוותר? להלן סקירה מיוחדת.

לא לוותר – כרית הנקה ומשאבה

אחד מהפריטים הכי שימושים בעבור נשים מניקות היא כרית הנקה. למעשה, כרית הנקה שימושית במיוחד מאחר והיא מאפשרת לנשים ליצור מיקום מצוין בעבור תהליך ההנקה של התינוק, וזאת באמצעות תמיכה מלאה לגב ולצוואר ובהתאם לכך גם הפחתה של כאבים שעלולים להתרחש בעקבות תנוחה לא נוחה אשר יוצרת כאבים שמשפיעים על תהליך ההנקה. כיום ניתן לבצע רכישה של כרית הנקה במחיר מצוין ועם שימת דגש שימוש בכרית איכותית שנשמרת למשך זמן רב ויכולה לשמש גם לילדים הבאים, וזאת דרך הזמנה באתר של המותג המוביל גטה.

משאבת חלב

פריט נוסף שמומלץ לרכוש אותו או להשכיר הוא משאבת הנקה. משאבה זו ניתנת לרכישה בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על מיצוי מלא של חלב האם, וזאת על ידי תהליך שאיבה המתבצע באמצעות משאבת חלב חשמלית או ידנית. מאחר וחלק מהנשים עשויות לחוות קשיים בתהליך ההנקה בעקבות פצעים על הפטמה או חוסר יכולת של התינוק לבצע את תהליך היניקה באופן אפקטיבי, ניתן בהחלט לומר כי מדובר במכשיר שיכול לסייע לכן לבצע את שאיבת החלב ואף לשמור אותו, בייחוד בעבור נשים שרוצות להמשיך את תהליך ההנקה גם לאחר החזרה לעבודה. בזמן שמשתמשים במשאבה אפשר בהחלט להאזין לפודקסט מרתק על הנקה שיאפשר לכן להעשיר את הידע ואף להעביר את זמן ההנקה בהנאה, ואפילו עם ערך מוסף.

 

 

שקית הקפאה

שקית הקפאה היא פריט פונקציונאלי המאפשרת לאחסן את החלב במקרר, וזאת באמצעות מנות מדודות שאותן ניתן לסמן גם באמצעות תאריכים, כך שניתן יהיה לשלוף את השקית ולהעניק לתינוק חלב אם. כיום ניתן לבצע רכישה של שקיות הנקה במחיר נגיש לכל כיס ועם שימת דגש על ניצול מקסימלי, בעקבות היכולת לבצע רכישה של שקיות חיסכון שיכולות להתאים מאוד בעבור נשים שיוצאות ליום עבודה ורוצות לשמור את מנות החלב מוקפאות, בהתאם לצורך של התינוק.

על מה אפשר לוותר?

החלטה לגבי ויתור של פריטים צריכה להתבצע באמצעות בחינה של הציוד הקיים לצד בחינה של המלצות מצד נשים אחרות אשר יכולות לסייע לכן בקבלת החלטה לגבי איזה ציוד צריך ועל מה אפשר לוותר, כמו למשל פדים טרמיים שנועדו לטובת הקלה על כאבי גודש. ברחבי הרשת ניתן למצוא פתרונות טבעיים שיכולים לחסוך לכן לא מעט כסף בעבור רכישה של רפידות. בנוסף, ביגוד מיוחד להנקה, מאחר ואפשר בהחלט ללבוש חולצה רחבה במקום לבצע רכישה של בגדים שבהם  לא יהיה שימוש לאחר זמן קצר או כאלו שעלולים בכלל לסרבל את תהליך ההנקה. כל החלטה לגבי רכישה כאמור צריכה להתבצע בהתאם לצרכים הנדרשים, ולא על פי טרנדים.

לסיכום

רכישה של אביזרי הנקה כמו למשל כרית, שקית או משאבה מהווה דרך מצוינת ליצור תהליך הנקה אפקטיבי ואפילו מהיר יותר. כל קבלת החלטה לגבי ציוד צריכה להתבצע באמצעות קבלת מידע מהימן דרך מדריכת הנקה מוסמכת ובאופן אישי לצרכים, כל זאת מתוך מטרה לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על מתן חלב אם לתינוק לאורך זמן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות