החיים בביאליק

כל מה שחם בעיר תל אביב

שעת הקסם לפני שהולכים לישון: כל הסיבות להקריא לילדים סיפורים לפני השינה

לאחר יום עמוס בפעילויות, הגיע הזמן להשכיב את הילדים לישון. במקום להדליק להם טלוויזיה או לספק להם טאבלט עם סרט או סדרה שהם אוהבים, תוכלו לנצל את הזמן היקר הזה לטובת הקראה של סיפורים. אם בעבר נדרש היה לגשת לחנותה ספרים הקרובה בשביל לרכוש ספרים, כיום ניתן לבצע רכישה של ספרים מומלצים לילדים אונליין ובמחיר מצוין לכל כיס. אם גם אתם מתלבטים על פעילות לקראת שעת השינה, להלן כל הסיבות מדוע כדאי כבר עכשיו להקריא לילדים ספרים. מוכנים? הגיע הזמן לצלול לתוך עולם מרתק, בדמות ספרים:

יצירת זמן איכות

קריאה של ספרים ביחד עם הילדים לפני השינה מאפשרת לכם כהורים ליצור זמן איכות יקר מפז. בעידן שבו רבים מההורים נאלצים לעבוד עד השעות הקטנות ולהיעדר מהבית, הזמן לפני שהילדים נרדמים הוא בעל חשיבות עצומה לגיבוש המשפחתי. לכן, באמצעות סקירה של סיפורים מומלצים לפני השינה תוכלו לספק לכם כהורים אך גם לילדים שלכם יכולת להעשיר את הידע וליצור שייח מרתק בנוגע לעלילה, הדמויות ועוד.

העשרת הידע

המוח של ילדים הוא כמו ספוג שרק רוצה לספוג עוד ועוד ידע. הזמן לפני השינה הוא זמן אידיאלי להקראה של ספר אך גם ליצירה של תמהיל מעשיר שמרחיב את הידע של הילדים, ואולי גם את הידע שלכם. כך לדוגמה, בחירה בספר שמדבר על בע"ח יכול ליצור שייח מעניין ומרתק שבמסגרתו תוכלו ללמד את הילדים שלכם על הטבע ועל חיות, כל זאת במסגרת הרחבת אופקים והעשרת הידע שאותו ניתן לקבל בזכות ספרים מומלצים לילדים.

 

 

פיתוח הדמיון

באמצעות ספרים הילדים יכולים לפתח את הדמיון, וזאת ע"י ניסיונות לגלות מה עתיד להתרחש בעלילה או איך היו משלבים את עצמם בתוך הספר. לא בכדי נאמר הביטוי "ספרים הם חברים" מאחר והקראה של ספר מאפשרת לילד להעשיר את אוצר המילים, ידע וכן הדמיון שהוא חשוב מאוד להתפתחות ולגיבוש הזהות העצמית.

קידום כישורי חיים

התכנים והעלילה בספר מקדמים התנהגויות וערכים חשובים מאוד לחיים של הילדים שלכם. היכולת לפתח את הדימיון אך גם להציב אירועים שונים שמתרחשים במסגרת של הספר ויכולים להוות השראה לחייהם הפרטים, כל זאת כחלק מהקראה של ספר ופיתוח של שיחה סביב העלילה, הדמויות והקו המנחה. ניתן לנצל את ההזדמנות לטובת העשרה של ידע ופיתוח של כישורי חיים ע"י בחירה בספרים שמלמדים את הילדים אודות נושאים שונים. אם אתם מתלבטים לגבי בחירה של ספר, תוכלו למצוא כאן טיפים מצוינים לבחירה של ספר ילדים טוב ומעשיר.

הבעת רגשות

אם אתם רוצים להעביר תוכן בנושא ספציפי, תוכלו לעשות זאת באמצעות הקראה של ספר שיוביל גם להבעת רגשות מצד הילד. כך לדוגמה, אם עתיד להצטרף למשפחה תינוק חדש, מומלץ לרכוש ספר שמדבר על הנושא הזה בשביל לאפשר לילד לעבד את החוויה הזו בצורה שונה ובהתאם לכך גם לקבל מפלט רגשי שמגיע לידי ביטוי באמצעות הזדהות עם הדמויות.

לסיכום

הקראת סיפור לילדים לפני השינה היא בעלת חשיבות עצומה להתפתחות האישית שלהם, גיבוש משפחתי וכן קידום של כישורים כמו הבעה, הזדהות וכן יכולת להעביר את המידע באופן מרגיע, מזמין ואינטימית. במקום להרגיש שהזמן זולג לכם מבין האצבעות ושאתם לא מצליחים ליצור עם הילדים את זמן האיכות, זה הזמן להזמין ספרים וליצור שגרה מהנה ובעלת אפקט עצום על ההתפתחות של הילדים שלכם – וגם שלכם, כהורים שרוצים להעניק להם את הטוב ביותר.

מאמרים נוספים

העתיד של תל אביב

נגישות